Pracuję z osobami, które chcą pomóc swoim bliskim znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, lecz nie wiedzą, jak to zrobić, i doświadczają z tego powodu smutku, bezsilności, rozpaczy, frustracji, złości… Pomagam im odzyskać spokój, równowagę i pewność siebie. Razem odkrywamy w jaki sposób mogą, być NAPRAWDĘ DOBRYM WSPARCIEM dla swoich bliskich. Dzięki temu odczuwają ulgę i potrafią tworzyć piękne relacje.

Mam spory bagaż doświadczenia życiowego. Prywatnie jestem żoną, córką, przyjaciółką i matką dwóch, dorosłych synów. Przeżyłam w życiu wiele trudnych momentów, ale najtrudniejsze bywały te chwile, gdy nie ja, ale ktoś z moich bliskich przeżywał dramat, kryzys…, a ja nie potrafiłam ulżyć jego cierpieniu. Tak było, gdy mój ojciec był w terminalnym stanie, gdy przyjaciółkę zostawił mąż po dwudziestu latach małżeństwa, gdy syn przeżywał zawód miłosny, gdy u mojej mamy, albo u teściowej zdiagnozowano raka, gdy męża zwolnili z pracy, i w wielu, wielu innych sytuacjach. Myślałam wtedy: Co ja mogę zrobić? Jak mam się zachować? Co powiedzieć? Kiedy się odezwać? Może się nie odzywać? Jak mu/jej pomóc, gdy mówi, że jest ok, a widzę, że cierpi? Wolałabym, żeby TO spotkało mnie, a nie ją/jego – byłoby mi lżej!

Żeby nie „spaliła” mnie bezsilność, skupiałam się na konkretach: załatwiałam wizyty u lekarza, podrzucałam obiad, pożyczałam pieniądze, podwoziłam do przychodni, robiłam zakupy itp. Czułam jednak, że moi bliscy potrzebują jeszcze czegoś więcej. Ciągle mnie to poczucie prześladowało. Dlatego dużo czytałam, słuchałam, rozmawiałam. Zostałam Coachem ICF, a potem trafiłam do Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu. Tam zgłębiłam tajniki psychologii kryzysu, stresu i roli emocji.

Zostałam certyfikowanym Coachem/Mentorem Kryzysowym (nr certyfikatu CMK2/03/IPTK/2021 Wrocław) akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego. Nauczyłam się profesjonalnie wspierać osoby znajdujące się w kryzysie psychologicznym.
Wreszcie dowiedziałam się, jak być NAPRAWDĘ DOBRYM WSPARCIEM dla swoich bliskich. Teraz, na sesjach indywidualnych, wspieram swoje klientki i klientów, gdy doświadczają bólu emocjonalnego, bo czują się bezradni wobec cierpienia swoich bliskich.

Prowadzę blog StudioKryzysu.pl, gdzie dzielę się wiedzą o roli wsparcia naturalnego w kryzysach psychologicznych.

Moją misją jest szerzenie wiedzy o tym, jak być NAPRAWDĘ DOBRYM WSPARCIEM dla swoich bliskich. Chcę służyć jak najlepiej swoim klientom i bliskim, dlatego nieustannie zgłębiam swoją wiedzę o kryzysie i metodach radzenia sobie z nim. Uczestniczę w branżowych szkoleniach, kursach, a także w studiach podyplomowych z Interwencji Kryzysowej.

Wsparcie naturalne, płynące z naszego najbliższego otoczenia jest jednym z czynników, który w największym stopniu pomaga poradzić sobie z kryzysem. Gdy jako coach kryzysowy udzielam profesjonalnego wsparcia swoim klientom, pracuję z nimi, między innymi, nad budową naturalnej sieci wsparcia.

POZNAJ JAK PRACUJĘ

Jeśli czujesz bezsilność i niemoc, bo bliska Ci osoba przeżywa trudność, a Ty nie wiesz jak jej pomóc, zapraszam Cię na pierwszą konsultację kryzysową